Światowy Dzień Wody

Z okazji Światowego Dnia Wody w Zielonej Pracowni "Śladem węgla" uczniowie z klasy 6a pod kierunkiem pani Małgorzaty Kaźmierczak przeprowadzili pokaz eksperymentów z wodą, w trakcie którego mieli okazję podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i wnioskami z innymi uczniami klas szóstych, wprowadzając ich w tajniki biologii, chemii i fizyki. Korzystając z bogatego zaplecza doświadczalnego pracowni uczniowie mogli sprawdzić przebieg takich procesów jak: powstawanie roztworów, zawiesin, dyfuzji, rozszczepienia i załamania światła przechodzącego przez wodę, wpływu roztworu soli kuchennej na kiełkowanie nasion, obserwacje mikroskopowe okrzemek i innych organizmów wodnych oraz wiele innych.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia byli bardzo zainteresowani prezentowanymi doświadczeniami, a uczniowie klasy 6a złapali naukowego "bakcyla".

Autor: MK