Święto Języków Obcych w naszej szkole

W ramach obchodów Dnia Języków Obcych w dniach 23-25 kwietnia, nauczycielki języków angielskiego i niemieckiego tj.: p. Sabina Gazda, p. Celestyna Stec, p. Anna Sitek- Matuszewska i p. Dorota Brachaczek zorganizowały dla uczniów atrakcyjne i interesujące konkursy. W poniedziałek i we wtorek uczniowie walczyli o tytuł mistrza podręcznika z języka angielskiego i języka niemieckiego.

Mistrzami podręcznika  z języka angielskiego zostali:

• Patrycja Marek - klasa 1d (I cześć podręcznika)
  • Wiktor Swoboda - klasa 1a (II część podręcznika)
  • Maria Miler - klasa 2b (III część podręcznika)
  • Michał Franek Ziebura -klasa 3a (IV część podręcznika)

Mistrzami podręcznika z języka niemieckiego zostali:

• Wiktor Swoboda – klasa 1a
  • Tymoteusz Ćmiel – klasa 2b
  • Wiktoria Kasztelan – klasa 3a

We wtorek w ramach działalności klubu UNICEF przeprowadzona została sprzedaż przepięknie ozdobionych flagami Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii babeczek. Zgromadzone fundusze przekazane zostały na zakup przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci z Afryki, które dzięki naszym uczniom otrzymają 270 ołówków, 90 zeszytów i 40 tabliczek do pisania.

W tym dniu został również przeprowadzony konkurs na najlepszą stylizację na obcokrajowca. Uczniowie licznie i chętnie wzięli w nim udział.  Główną nagrodę za najlepsze przebranie otrzymali Zuzanna Słowińska i Piotr Zbyl  z klasy 1b.

W środę, na zakończenie obchodów Dnia Języków Obcych odbyło się krótkie przedstawienie oraz prezentacja projektów edukacyjnych przygotowanych przez uczniów klas II. Na koniec wręczone zostały nagrody za udział w konkursach tematycznych.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i dziękujemy wszystkim gimnazjalistom za duże zaangażowanie i zainteresowanie w przygotowaniu wyżej wymienionych obchodów.

Zapraszamy do galerii na fotorelację: http://www.g1pawlowice.szkolnastrona.pl/index.php?p=ga&idg=mg,27&id=52&action=show