Przygoda nad Jeziorem Żywieckim

W dniach 6-7 czerwca dla uczniów klas drugich została zorganizowana wycieczka do Beskidu Żywieckiego.

Podczas wyjazdu został zdobyty  najwyższy szczyt Beskidu Małego - Czupel (930m) . Wielogodzinne wejście na szczyt, a nastepnie zejście malowniczą trasą bezpośrednio do ośrodka było tylko wstępem do dalszej części atrakcji. Szybki obiad i z powrotem wejście  w góry, aby przeprowadzic rozgrywki paintball. Po zakończeniu bitew padnięci uczniowie oraz nauczyciele otrzymali czas na regenerację sił podczas kolacji i chwilowego odpoczynku nad brzegiem jeziora Żywieckiego. A gdy zaszło słońce podzieleni na grupy wyruszyliśmy w las (czytaj góry), aby uczestniczyc w zorganizowanych podchodach. Następny dzień rozpoczął się zajęciami alpinistycznymi (sztuka wiązania węzłów, podział i sposób uzycia sprzętu alpinistycznego, przyrządy zjazdowe i asekuracyjne, techniki linowe), zabawami integracyjnymi, zawodami strzeleckimi z broni pneumatycznej, na zakończenie pożegnalne ognisko. Prawdziwie letnie upały sprzyjały kapieli w jeziorze - dla odważnych. Przygoda się udała, zmęczeni i szczęśliwi wróciliśmy do domu.