Gminne eliminacje Turnieju BRD

5 kwietnia 2013r.  odbył  się Gminny  Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, którego organizatorami  byli : Gimnazjum Nr 1 im. Ks. Tomasza Wuwera , Gminy  Zespół Oświaty oraz Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie.

W turnieju wzięło udział  9 drużyn: 3 gimnazja i 6 szkół podstawowych.  Jak co roku turniej składał się z dwóch części - praktycznej i teoretycznej.  Umiejętności  praktyczne były sprawdzane podczas  jazdy na rowerze po torze przeszkód. Uczestnicy mieli w sumie do pokonania 10 różnych przeszkód.  Pisząc test, uczestnicy turnieju wykazali się dużą  znajomością przepisów ruchu drogowego i zasad udzielania  pierwszej pomocy. Uczniowie szkół podstawowych pisali  test jednokrotnego wyboru, natomiast  gimnazjaliści -test wielokrotnego wyboru.

Wyniki Gminnego  Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

KATEGORIA  GIMNAZJA :

I miejsce -    Gimnazjum nr 1 im. Ks. Tomasza Wuwera  w Pawłowicach

II miejsce –   Publiczne Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach

III miejsce-   Publiczne  Gimnazjum nr 2 Pawłowicach.

KATEGORIA  SZKÓŁ PODSTAWOWYCH :

I miejsce -  Szkoła  Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Krzyżowicach

II miejsce- Szkoła  Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w  Warszowicach

III miejsce- Szkoła  Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka  w Pawłowicach.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, pamiątkowe dyplomy oraz każdy z zawodników otrzymał nagrody rzeczowe ufundowane przez WORD w Katowicach.

Naszą szkołę  reprezentowała trójka zawodników : Katarzyna Sikora, Paweł Chmiel oraz Michał Kłosek. Tak jak w latach poprzednich nasza drużyna zdobyła I miejsce i weźmie udział w powiatowych eliminacjach, które odbędą się 12 kwietnia w Goczałkowicach- Zdroju. Należy dodać, że nasi reprezentanci zajęli indywidualnie 3 pierwsze miejsca:

I miejsce - Katarzyna Sikora,  II miejsce-  Paweł Chmiel , a III miejsce- Michał Kłosek.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy dużej wiedzy oraz niezwykłych umiejętności , a zwycięskim drużynom życzymy sukcesów na kolejnym etapie  turnieju BRD.