I Międzynarodowy Mityng Sportowy

W dniach od 5. do 7. października w naszej gminie zorganizowany został I Międzynarodowy Mityng Sportowy o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy. Na zaproszenie do udziału odpowiedziały nie tylko wszystkie szkoły podstawowe oraz gimnazja, ale także zagraniczni partnerzy tych placówek: Czesi, Słowacy, Węgrzy oraz Rumuni.

Nasze gimnazjum współpracuje właśnie z rumuńską szkołą w Deta, stąd gościliśmy jej przedstawicieli. Część uczniów zapewniła zagranicznym kolegom i koleżankom noclegi w swoich domach, natomiast pani dyrektor Irena Grabowska oraz pan wicedyrektor Grzegorz Paszyna postarali się o to, by goście z Rumunii poznali jak najwięcej atrakcji naszej okolicy. I tak w piątek rano zorganizowano im wycieczkę do zamku w Pszczynie oraz do najpiękniejszych miejsc w naszej gminie. Po powrocie goście mieli możliwość skorzystania z basenu. O godz. 18.00 rozpoczęły się oficjalne uroczystości związane z otwarciem I MMS. Najpierw uczestnicy oraz dyrektorzy szkół spotkali się obok lodowiska, aby z towarzyszeniem orkiestry przemaszerować  na halę Gminnego Ośrodka Sportu. Barwnemu korowodowi młodych sportowców z zaciekawieniem przyglądali się mieszkańcy Pawłowic. W hali GOS Przewodniczący Rady Gminy, pan Franciszek Dziendziel dokonał oficjalnego otwarcia Mityngu. Pierwszy dzień zakończył krótki program artystyczny.W sobotę i niedzielę uczestnicy I MMS brali udział w rozgrywkach  w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę. Zmierzyli się także w biegach na 60m, skoku w dal oraz zawodach pływackich. Młodzi sportowcy udowodnili, że potrafią walczyć do końca zgodnie z zasadami fair play. Ostatecznie w kategorii szkół gimnazjalnych na I miejscu znalazło się Publiczne Gimnazjum nr 2, nasi zawodnicy zajęli miejsce II, zaś na III pozycji rozgrywki zakończyli Słowacy. Ogólnie I MMS okazał się wspaniałą imprezą, bowiem poza wymiarem sportowym odegrał ogromną rolę w zacieśnianiu więzi międzynarodowych. Co więcej – pozwolił na obalenie wielu „mitów” dotyczących innych krajów europejskich. I co równie ważne – zmotywował naszych uczniów do większego zaangażowania w naukę języków.