Młodzieżowa Rada Gminy Pawłowice ogłasza konkurs "50 lat Gminy Pawłowice"

Młodzieżowa Rada Gminy Pawłowice serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie "50 lat Gminy Pawłowice". Konkurs jest organizowany pod patronatem Wójta Gminy Pawłowice. To konkurs plastyczno-filmowy w dwóch kategoriach wiekowych. Prace należy składać do radnych MRG albo w sekretariacie SP 1 w Pawłowicach, albo w sekretariatach szkół. Termin złożenia prac do 17 maja 2023 roku. Rozstrzygnięcie i nagrody na Dniach Pawłowic 2023.

Regulamin konkursu plastyczno-filmowego "50 lat Gminy Pawłowice"

Konkurs jest organizowany przez Młodzieżową Radę Gminy Pawłowice.

Zapraszamy do udział dzieci i młodzież z terenu Gminy Pawłowice.

Ustalono 2 kategorie wiekowe:

- klasa I do klasy VI szkoły podstawowej,

- klasa VII do wszystkich klas szkoły ponadpodstawowej.

Cel konkursu:

1. Celem konkursu jest rozwijanie i pogłębianie wiedzy o Gminie Pawłowice i jej historii.

2. Kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez popularyzowanie różnorodnych form plastycznych oraz realizacji form medialnych (filmik).

3. Rozwijanie aktywności twórczej młodego pokolenia Polaków.

4. Propagowanie twórczości dzieci i młodzieży w środowisku lokalnym.

Założenia organizacyjne:

1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z Gminy Pawłowice.

2. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną, samodzielnie wykonaną pracę plastyczną lub krótki filmik (do 2 minut).

3. Praca powinna być opisana i zawierać następujące informacje: nazwisko i imię, adres e-mail, telefon i adres szkoły.

4. Praca powinna być wykonana na kartonie, bloku technicznym, styropianie o dowolnym formacie i dowolną techniką (np.rysunek kredkami, pastele suche, pastele olejne, techniki malarskie- akwarela, tempera, wyklejanki, collage) lub w formie filmiku na pendrive.

5. Udział w konkursie oznacza udzielenie Organizatorowi prawa do publicznej prezentacji zgłoszonej pracy.

Warunki konkursu:

1. Ostateczny termin zgłaszania prac upływa dnia 17 maja 2023.

2. Prace należy złożyć u Radnych MRG albo dostarczyć do sekretariatu SP1 w Pawłowicach (ul. Szkolna 1), albo do sekretariatu swojej szkoły.

3. Prace dostarczone po wyznaczonym terminie lub wykonane niezgodnie z regulaminem nie będą oceniane.

Zasady przyznawania nagród:

1. O wyłonieniu zwycięzców decyduje Komisja Konkursowa powołana przez Organizatora.

2. Decyzja Komisji jest ostateczna i nieodwołalna.

3. Ogłoszenie wyników będzie miało miejsce na Dniach Pawłowic w maju 2023 r.

4. Wyniki zostaną zamieszczone na stronie MRG oraz na stronie Gminy Pawłowice.

4. Nagrody w konkursie to dyplomy i drobne upominki oraz prezentacja najlepszych prac na Dniach Pawłowic.

Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.