Konkurs "50 lat Gminy Pawlowice" już rozstrzygnięty!

Konkurs „50 lat Gminy Pawłowice” rozstrzygnięty! Komisja konkursowa miała ogrom pracy, a uroczyste wręczenie nagród miało miejsce podczas tegorocznych Dni Pawłowic. Gratulacje!!!

Konkurs plastyczno-filmowy "50 lat Gminy Pawłowice" został zorganizowany przez Młodzieżową Radę Gminy Pawłowice pod patronatem Wójta Gminy. Do udziału w nim zaproszono dzieci i młodzież z terenu Gminy. Ustalono dwie kategorie wiekowe - klasy młodsze oraz klasy starsze szkoły podstawowej. Warto zaznaczyć, że Młodzieżowa Rada Gminy Pawłowice od lat czynnie włącza się w życie społeczne mieszkańców, podejmuje różne inicjatywy, aby zaktywizować młodych Pawłowiczan.

Celami konkursu było uczczenie 50-tej rocznicy istnienia naszej Gminy, rozwijanie i pogłębianie wiedzy o Gminie Pawłowice i jej historii. Kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez tworzenie różnorodnych form plastycznych oraz realizacji form medialnych. Rozwijanie aktywności twórczej młodego pokolenia, a także propagowanie twórczości dzieci i młodzieży w środowisku lokalnym.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło 67 prac plastycznych, kilka filmików. Każda z tych prac była wyjątkowa i niepowtarzalna. Obrady Komisji Konkursowej miały miejsce dnia 18 maja 2023. Po długich naradach wybrano te prace, które najbardziej odpowiadały założeniom organizacyjnym.

Wyniki konkursu "50 lat Gminy Pawłowice" pod patronatem Wójta Gminy Pawłowice

organizowanego przez Młodzieżową Radę Gminy Pawłowice:

Kategoria „50-tka Gminy”

I miejsce:

Frysz Ola – SP 1 Pawłowice

opiekun mgr Urszula Sikora

II miejsce:

Jędrzejczak Anna – ZSP Pawłowice (SP 2 Pawłowice)

III miejsce:

Paplińska Julia - ZSP Pawłowice (SP 2 Pawłowice)

Wyróżnienia:

Topa Jakub – SP Pielgrzymowice