Pierwsze posiedzenie MRG w nowej kadencji - dnia 9.11.2023 r.

Dnia 9 listopada 2023 roku, pod przewodnictwem Pana Wójta Franciszka Dziendziela, odbyło się pierwsze posiedzenie MGR w nowej kadencji. Miało ono miejsce na auli "Przylądek Talentów" w Szkole Podstawowej nr 1 w Pawłowicach. Rozpoczęto ją uroczyście - ślubowaniem sześciu nowych radnych w osobach Nadia Dudek, Roksana Janota, Hanna Jaszewska, Paulina Machoń, Hanna Mrowiec, Bartosz Wierdak.

W tajnym głosowaniu jednomyślnie wyłoniono przewodniczącą Młodzieżowej Rady Gminy Pawłowice, którą została Hanna Jaszewska. Na wiceprzewodniczącą wybrano Nadię Kwiatoń, zaś funkcję skarbnika objęła Julia Kowalik. Oprócz tego w skład rady wchodzą Sabina Sachs, Konrad Janulek, Bartosz Krzempek.

Nowo zaprzysiężona Rada podjęła pierwsze uchwały, tym samym uroczyście inaugurując swoją działalność w bieżącej kadencji. Podczas pierwszej sesji nakreślono ogólny plan działania na kolejne dwa lata. Ponadto nawiązano do bogatej tradycji dotychczasowych działań Rady, rozwijającej się wielopłaszczyznowo od roku 2018.  Rada zasługuje na szczególne uznanie, gdyż swoim godnym pochwały zaangażowaniem przynosi chlubę Gminie Pawłowice, stanowiąc tym samym wzór oraz inspirację dla innych rad młodzieżowych w Polsce poprzez organizowanie cyklicznych akcji i konkursów promujących naszą Gminę.

Możemy poszczyć się obecnością Marty Gajdy, pierwszej przewodniczącej MRG, w amerykańskim Kongresie oraz w brukselskim Parlamencie. Radni MRG brali udział w licznych projektach ogólnopolskich i konferencjach o zasięgu europejskim, a także przez wiele lat zasiadali w ławach Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie oraz Młodzieżowego Sejmiku Śląskiego. Warto nadmienić, iż od początku istnienia MRG opiekują się nią z wielkim zaangażowaniem Monika Klyszcz-Kaczmarek i Helena Wosińska - nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pawłowicach. W bieżącej kadencji MRG pomocniczo dołączyła do nich nauczycielka historii Beata Związek-Kuchcik. Życzymy Radnym i Opiekunom powodzenia w nowej kadencji 2023-2025!

Autor: MKK, BKZ