Sylwelki Marty Gajdy - przewodniczącej MRG oraz Moniki Wosińskiej - wiceprzewodniczącej MRG

W MRG, która jest kuźnią młodej samorządności, rządzą dziewczyny!

Marta Gajda została wybrana w głosowaniu tajnym na przewodniczącą Młodzieżowej Rady Gminy.

Monika Wosińska, także poprzez tajne głosowanie radnych, została wiceprzewodniczącą MRG.

Marta Gajda na uroczystej sesji, dnia 8.10.2018 r. została wybrana przewodnicząca MRG.

Wyjątkowo aktywnie działała na rzecz powstania MRG w Pawłowicach – wraz z grupą uczniów SP1 odbyła konsultacje we wszystkich szkołach Gminy Pawłowice. Na spotkaniu z wójtem w marcu 2018 przedstawiła propozycję samodzielnie sporządzonego projektu statutu Rady Młodzieżowej oraz szkic regulaminu wyborów do Młodzieżowej Rady Gminy Pawłowice. Uczestniczyła też w dniu 26.06.2018 r. w sesji Rady Gminy Pawłowice, kiedy to powołano Młodzieżową Radę Gminy.

Warto wspomnieć, że Marta Gajda w roku 2017 została posłanką na XXIII sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Dzięki realizacji zadania rekrutacyjnego na SDiM w marcu roku 2017 nawiązała współpracę z Urzędem Gminy Pawłowice.Następnie w kwietniu 2017, wraz z innymi kandydatami na SDiM, odbyła konsultacje z wójtem Gminy Pawłowice i złożyła wniosek o powstanie MRG.

Marta Gajda jest niezmiernie aktywna, bezinteresownie działa na rzecz innych ludzi. W ramach wolontariatu przepracowała kilkadziesiąt godzin jako ratownik społeczny na zamkniętym kapielisku "Wodny Raj" w Pawłowicach. Była też przwodniczącą klasy, aktywnie działała w Klubie Młodego Humanisty. Ponadto brała czynny udział w wielu akcjach charytatywnych. W roku bieżącym współorganizowała kiermasz przy okazji koncertu charytatywnego "Dzieci Dzieciom", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach.

W roku 2018 została członkiem Zespołu Doradczego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego. Z powodzeniem uczestniczyła w czerwcu 2018 w projekcie studyjnym europosłanki Jadwigi Wiśniewskiej, w którym nagrodą był wrześniowy wyjazd do Brukseli.

Obecnie jest uczennicą pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangielickiego w Cieszynie. Interesuje się literaturą polską oraz naukami społecznymi. Lubi też aktywność na rzecz środowiska lokalnego.

Monika Wosińska, dnia 8.10.2018, została wiceprzewodniczącą MRG.

Równie aktywnie działała na rzecz powstania MRG w Pawłowicach i wraz z grupą uczniów SP1 odbyła konsultacje we wszystkich szkołach Gminy Pawłowice. Uczestniczyła w dniu 26.06.2018 r. w sesji Rady Gminy Pawłowice, kiedy powołano Młodzieżową Radę Gminy.

Monika Wosińska w roku 2016 została posłanką na XXII sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Dzięki realizacji zadania rekrutacyjnego na SDiM w marcu roku 2016 nawiązała współpracę z Urzędem Gminy Pawłowice. Następnie w kwietniu 2017, wraz z innymi kandydatami na SDiM, odbyła konsultacje z wójtem Gminy Pawłowice i złożyła wniosek o powstanie MRG.

Obecnie jest uczennicą pierwszej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Osuchowskiego w Cieszynie. Interesuje się literaturą polską oraz samorządnością i sportem.

Autor: Monika Klyszcz-Kaczmarek